Aplikacja konferencyjna dla szkół i uczelni – jaką wybrać?

W dzisiejszych czasach, zajęcia zdalne to rozwiązanie, na które decyduje się spora część placówek, mających na uwadze dobro zarówno swoich pracowników, jak i uczniów. Z tego też powodu, niezwykle istotne jest zadbanie o jak najskuteczniejszy program, dzięki któremu ten trudny okres nie będzie kojarzyć nam się z dodatkowymi niedogodnościami. Przykładem jest tu chociażby nowoczesna aplikacja Zoom dla szkół, po którą sięgają obecnie szkoły i uczelnie nie tylko z Polski i Europy, ale też Stanów Zjednoczonych. Uczniowie, szczególnie ci z młodszych roczników, nierzadko mają bowiem problemy z korzystaniem z tego typu programów. Musimy również przygotować się na wszelkie próby wtargnięcia do grupy osób, chcących zakłócić zajęcia dla śmiechu. Profesjonalne aplikacje powinny być więc zarówno bezpieczne, jak i proste w obsłudze. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Przystępność aplikacji

Dobry program do prowadzenia zajęć zdalnych to przede wszystkim jak najmniejsza ilość ograniczeń. Dla przykładu, wspomniana na wstępie aplikacja Zoom dla szkół umożliwia nam zakup licencji EDU. W tej wersji, spotkanie może być przeprowadzone bez ograniczenia czasowego, co czyni program ten idealnym rozwiązaniem w przypadku wykładów oraz podwójnych bloków lekcyjnych. Zakładając grupę, wykładowca jest w stanie zaprosić do niej do 300 osób. Co więcej, Zoom odznacza się również niezwykle prostym interfejsem oraz możliwością wyciszenia mikrofonów uczniów. Pozwoli nam to na klarowne prowadzenie lekcji. W międzyczasie, osoby chcące zadać pytanie lub zgłosić się do odpowiedzi mogą wcisnąć przycisk podniesienia ręki. Dzięki temu, będziemy w stanie ograniczyć chaos, panujący podczas zajęć, bez konieczności kompletnego wyciszenia wszystkich uczniów.

Dyskrecja i bezpieczeństwo

Aplikacja Zoom dla szkół umożliwia nam także przepytywanie uczniów na osobności. Wystarczy stworzyć bowiem osobny Breakout Room i przypisać do niego konkretnych uczestników. Rozmowy, prowadzone wewnątrz takich podgrup, są niesłyszalne dla pozostałych osób. Bardzo ważne jest tu również zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa, zarówno przed kradzieżą danych, jak i zakłóceniem zajęć przez niechciane osoby. Zoom oferuje nam możliwość weryfikacji uczniów za pomocą hasła, pozostawiając niezweryfikowanych użytkowników w wirtualnej poczekalni. Nauczyciel ma tu także możliwość zarządzania kamerą, mikrofonem oraz przesyłem obrazu z pulpitu każdego z uczestników. Sprawia to, że zajęcia przebiegają bez żadnych zakłóceń, umożliwiając naszym uczniom sprawne pozyskiwanie wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *