Dodatkowe zajęcia dla dzieci – dobry pomysł?

Obecnie coraz częściej słyszy się o tym, że wszystkie dzieci są przebodźcowane. Objawia się to nadmierną ruchliwością tych młodszych i brakiem koncentracji wśród nieco starszych uczniów, którzy nie są w stanie spędzić w klasie ustalonego czasu trwania godziny lekcyjnej. Często nawet nie za wiele mówią, a podczas wypowiadania słów autorowi towarzyszy bełkot a słuchaczom całkowity brak zrozumienia. Mówi się również o tym, że takie zachowanie naszych dzieci powinno zrzucić się na karb zbyt dużego tempa życia. To prawda, dorośli z pewnością nie mają tyle czasu dla swoich dzieci, co rodzice i dziadkowie starszego pokolenia. Taki brak zainteresowania ze strony rodzica i chęci podjęcia rozmowy ze swoim własnym dzieckiem, rekompensuje on sobie użytkowaniem zróżnicowanych urządzeń elektronicznych, a co najbardziej niepokojące, oglądaniem telewizji i graniem w gry komputerowe. Czy zatem warto dodawać swojemu dziecku jeszcze więcej pozaszkolnych zajęć?

Zajęcia pozalekcyjne w szkole – odroczenie korzystania z urządzeń elektronicznych

Forma zajęć pozalekcyjnych, które odbywają się w szkole to jeden z najlepszych sposobów na zagospodarowanie wolnego czasu po zajęciach szkolnych i między odebraniem przez rodziców, dla naszych najmłodszych. Dzięki zajęciu uwagi, mali uczniowie nie sięgają po tablety, czy smartfony, uwalniając nieco receptory odbiorcze od ciągle zmieniającego się koloru i dźwięku.

Wspólne hobby

Macie ze swoim dzieckiem takie aktywności fizyczne, czy intelektualne, które uwielbiacie wykonywać wspólnie? Doskonale. Spróbuj wygospodarować nawet kilka godzin w tygodniu na zabawę z Twoim dzieckiem. Przekonasz się, że realizowanie wspólnego hobby po szkole, będzie dla niego spełnieniem marzeń!

Sport to zdrowie, ale nie tylko

Dzięki możliwości uczestnictwa w szeregu zajęć ruchowych, dzieci mają okazję skutecznie się zmęczyć, a co za tym idzie, wyładować swoją nagromadzoną w ciągu dnia, czy tygodnia – energię. Po godzinie lub dwóch intensywnego wysiłku fizycznego, chęć oglądanie telewizji, czy granie na komputerze znacznie maleje.

Tak więc, odpowiedź jest jednoznaczna. My, zdecydowanie stawiamy na udostępnienie naszym dzieciom szeregu zajęć pozalekcyjnych, dzięki którym uwolnią się chociaż na trochę od Internetu i telewizji, zyskując nowe umiejętności i zachęcamy tym samym wszystkich rodziców do jeszcze większego angażowania się w życie swojego dziecka. Zdecydowanie warto!