Nauka zdalna – to proste

Nauka zdalna – to proste

Nauka staje się coraz łatwiejsza. Możemy zdobywać niemal wszystkie umiejętności bez wychodzenia z domu. Choć nauka zdalna znana jest od lat, to pandemia sprawiła, że pojawiły się nowe, ulepszone programy, pozwalające się edukować online.

Ucz się tak, jak lubisz

Dużą popularność zarówno wśród uczniów, studentów, jak i pracowników korporacji, zyskał program ZOOM. Jest on intuicyjny i łatwy w obsłudze, więc doskonale sprawdza się jako narzędzie do nauki zdalnej nawet dla najmłodszych uczniów. Jeżeli pandemia koronawirusa przyniosła coś pozytywnego, to właśnie rozwój programów do nauki zdalnej. Jest niemal pewne, że będą one z powodzeniem wykorzystywane przez nauczycieli i wykładowców nawet w czasach, gdy pandemia będzie już odległym wspomnieniem. Program ZOOM do nauki ma wiele funkcji, które sprawiają, że każdy może z niego korzystać tak, jak mu najwygodniej. Do niewymagających spotkań online można wykorzystywać darmową wersję tej aplikacji, ale jeżeli nie chcemy mieć żadnych ograniczeń, to warto zdecydować się na zakup licencji Zoom EDU, przeznaczonej do nauki zdalnej. 

Nauka bez ograniczeń

Nie zawsze lekcja trwa standardowe czterdzieści minut, zwłaszcza podczas zajęć online potrzebny jest czas, aby wszystko dobrze wytłumaczyć i zaprezentować, a w bezpłatnej wersji ZOOM-a jedno łączenie nie może trwać dłużej. Niektóre wykłady, zwłaszcza dla studentów, gromadzą przed komputerem dziesiątki słuchaczy, a darmowa wersja aplikacji jest przeznaczona dla maksymalnie stu osób.  ZOOM dla szkół ma także tę zaletę, że dostępny jest na różnych urządzeniach. Nawet jeżeli nauczyciel czy któryś z uczniów nie ma komputera stacjonarnego albo laptopa, to może uczestniczyć w zajęciach za pośrednictwem smartfona czy tabletu. Przekazywanie i czerpanie wiedzy to tylko jedna z funkcji tej przyszłościowej aplikacji. Jej płatna wersja pozwala między innymi na udostępnianie ekranu, integrowanie się z innymi komunikatorami oraz ustawienie ustawienie wirtualnego tła zamiast widoku pomieszczenia, w którym jesteśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *