Czy obozy edukacyjne to dobry pomysł?

Mnogość kół zainteresowań, jakie są dostępne dla naszych dzieci w szkołach, czy wszelkiego rodzaju osiedlowych domach kultury to doskonała forma na poszerzanie horyzontów młodych uczniów. Umożliwiają one nie tylko zajęcie naszego malucha lub nastolatka na kilka godzin popołudniu i zorganizowanie im możliwości zdobycia dodatkowej wiedzy w mniej oficjalnej formie. Wszystkie te formy zajęć dodatkowych pozwolą również na większy komfort psychiczny samych rodziców i brak zmartwień o bezpieczeństwo maluchów. Pomysły te to doskonałe popołudniowe rozwiązania w trakcie trwania roku szkolnego. Co zrobić, aby nasze dziecko nie rozstawało się z nauką także w wakacje?

Dla maluchów – kolonie tematyczne w Polsce

Z pewnością dla każdego, nawet najmłodszego wychowanka, przebywanie dwa tygodnie z dala od rodziców, nie będzie niczym niepokojącym, a obecność grupy młodych i uśmiechniętych wychowawców skutecznie zredukuje tęsknotę za domem. Ty rodzicu będziesz mógł wówczas na chwilę odetchnąć. Aby nie pozwolić na zbyt długi dystans, na pierwszy wyjazd z nauką w roli głównej, warto wysłać nasze dziecko gdzieś niedaleko. Najlepszymi pomysłami na tematykę takich koloni z pewnością będą proste eksperymenty lub jeśli Twoje dziecko uczęszcza na różnego rodzaju koła zainteresowań, tematyczne wyjazdy.

Obozy dla młodych naukowców i filologów

Jeśli Twoje dziecko uwielbia eksperymenty i od zawsze marzył o spróbowaniu swoich sił w praktycznym rozwijaniu swojej wiedzy z fizyki lub chemii, decyzja o wysłaniu go na obóz pod hasłem zabaw z nauką będzie doskonałym pomysłem. Jeśli, co więcej, kocha naukę przedmiotów humanistycznych oraz języków, daj mu szansę na spróbowanie swoich sił za granicą na obozie językowym i możliwość rozmowy z rodzimymi użytkownikami danego języka.

Tak więc, śmiało namawiamy wszystkich rodziców do organizowania swoim dzieciom bardziej intelektualnego wakacyjnego wyjazdu. Każdy organizator zastrzega bowiem, że w trakcie organizowanych przez niego obozów nauka nie jest dominującą częścią w trakcie spędzania czasu na wyjeździe a sama jej forma bardziej przypomina zabawę. Nie ma obaw, dzieci z pewnością nie wrócą z wyjazdu przemęczone!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *