Psychodietetyk – kiedy warto się do niego zgłosić?

W branży dietetycznej i psychologicznej coraz częściej głos zabierają psychodietetycy. Czy to możliwe, żeby jedna osoba miała tak szeroką wiedzą z dwóch odmiennych obszarów? Okazuje się, że tak. Jednak doprecyzujmy, że psychodietetyk dba o zdrową relację człowieka z żywnością. Jeśli chcesz konkretnie wiedzieć, czym się zajmuje osoba o takiej profesji, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Zapraszamy do lektury!

Psychodietetyk – czym się zajmuje?

Na tle innych zawodów trzeba przyznać, że psychodietetyka to młoda specjalizacja, nawiązująca zarówno do dietetyki, jak i psychologii. Istnieje wiele opisów tego zawodów. Łącząc jednak wszystkie wskazówki, można stwierdzić, że psychodietetyk łączy kwestie dietetyczne z aspektami psychologicznymi. Z pewnością drogi czytelniku zastanawiasz się jak ukończyć kierunek, jakim jest psychodietetyka? Poznań i inne duże miasta oferują studia podyplomowe w tym zakresie. 

Program pozwala zdobyć niezbędną wiedzę zarówno z zakresu dietetyki, jak i medycyny. Specjalista kończący studia podyplomowe tego typu zajmują się głównie wprowadzaniem zmian żywieniowych i naprawą relacji człowieka z pożywieniem, które zostały zaburzone przez choroby. 

Psychodietetyk – jakie problemy rozwiązuje?

Nie da się ukryć, że w życiu człowieka pożywienie jest ważną częścią. To, co jemy, przekłada się na zdrowie i samopoczucie. Jeśli człowiek je pożywienie o niskiej jakości, wtedy samopoczucie jest kiepskie a zdolności psychologiczne i fizyczne pozostawiają wiele do życzenia. Osoby z problemami żywieniowymi, mogą zaczerpnąć pomocy właśnie u psychodietetyka. Poznań jest miejscem, gdzie można nawiązać współpracę z takim fachowcem.

Pacjentami są osoby, borykające się z nadwagą lub otyłością pomimo tego, że mają w tzw. małym palcu wszystkie zasady zdrowego żywienia. Oprócz tego współpracę z takim specjalistą podejmują osoby, które wielokrotnie się już odchudzały, a próby nie przyniosły oczekiwanego efektu lub osoby, nieumiejące kontrolować ilości spożywanego pokarmu.