Szkoła Provoque i jej oferta kursów zawodowych

Szkoła Provoque może pochwalić się profesjonalną ofertą kursów zawodowych dedykowanych miłośnikom branży beauty i zawodowym kosmetyczkom, wizażystkom i fryzjerkom. Nowoczesna szkoła stylizacji i make-up’u jest doskonałą kuźnią nowych talentów. Kształcą się w niej przyszłe wizażystki, stylistki rzęs, brwi, paznokci, a także tatuażystki. Co więcej, oferta została poszerzona o zawodowy kurs przedłużania włosów Katowice. Miła atmosfera, grono profesjonalnych instruktorów oraz atrakcyjne zajęcia praktyczne sprawiają, że grono zadowolonych klientów nieustannie się powiększa. Każdy kurs zawodowy kończy się sesją fotograficzną, którą kursanci mogą dołączyć do swojego portfolio. Ponadto uczestnicy otrzymują certyfikat międzynarodowy, który daje uprawnienia do wykonywania zabiegów na terenie całej Europy. Trzeba jeszcze dodać, że kursy prowadzone są nie tylko w Katowicach, ale także w Warszawie, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Łodzi i w Poznaniu. 

Zawodowy kurs przedłużania włosów trzema metodami

Podczas kursu uczestnicy biorą udział w zajęciach, które trwają trzydzieści godzin. Bloki tematyczne – teoria i praktyka obejmują trzy dni. Praktyka obejmuje 90% zajęć, a teoria jest wykładana w sposób bardzo ciekawy za pomocą multimediów i prezentacji. Każdy uczestnik otrzymuje materiały szkoleniowe. Szkolenie podstawowe obejmuje trzy metody przedłużania i zagęszczania włosów. Kursanci uczą się przedłużania włosów metodą keratynową, na zimno i kanapkową. Pierwsza z nich jest najbardziej popularna. Włosy przedłuża się za pomocą łączenia pasm naturalnych włosów z pasemkiem zakończonym keratynową końcówką przy zastosowaniu zgrzewarki. Metoda na mokro nie zakłada użycia zgrzewarki, ale cążek zaciskających. Tutaj mocuje się doczepiane pasma przy zastosowaniu metalowych obrączek. Z kolei metoda kanapkowa jest nowoczesnym sposobem na dodanie objętości. Włosy nie niszczą się, ponieważ nie używa się wysokiej temperatury.