Ucz się w grupie lub indywidualnie

Nikt nie powinien mieć wątpliwości, czy warto uczyć się języków obcych. Dobrze jednak zastanowić się nad tym, jaka metoda będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Jedni najlepiej przyswajają wiedzę w grupie, inni potrzebują być sam na sam z nauczycielem.

W grupie raźniej

Zaletą nauki w grupie jest to, że taki kurs jest zwykle tańszy niż lekcje indywidualne. To jednak nie jedyny powód, dla którego wybieramy ten sposób nauki. Poznanie nowych osób, możliwość rozmowy i konwersacji w języku, którego się uczymy, to walor nie do przecenienia. Konkurowanie i zdrowa rywalizacja z innymi uczestnikami kursu, wpływa na naszą motywację i chęć bycia lepszym, co daje doskonałe efekty. Jednak, gdy grupa jest zbyt liczna, nauczyciel nie jest w stanie poświęcić każdemu tyle czasu, ile powinien, dlatego niektórzy wybierają angielski indywidualnie. Wrocław to miasto, w którym mieści się centrum językowe, gdzie organizowane są zarówno lekcje grupowe, jak i indywidualne.

Zalety nauki indywidualnej

Decydując się na lekcje indywidualne, możemy dopasować dzień czy godziny zajęć do naszego grafiku. Na zajęcia grupowe musimy się stawiać zawsze w wyznaczonym terminie, a jeżeli nam nie pasuje, to nie zostaną one odwołane z naszego powodu. W przypadku lekcji indywidualnych mamy większe pole manewru, ale zwykle są one droższe. Na lekcje indywidualne warto zdecydować się również wtedy, gdy chcemy nauczyć się języka specjalistycznego, związanego na przykład z wykonywanym przez nas zawodem. W tej sytuacji trudno byłoby zebrać grupę osób, które mają takie same potrzeby jak my. Podczas indywidualnej lekcji angielskiego nauczyciel jest wyłącznie do naszej dyspozycji i może poświęcić nam dużo uwagi, jak również odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wątpliwości natury językowej. Lekcje angielskiego pełnią czasem funkcję korepetycji – w takiej sytuacji również najlepszym rozwiązaniem będą zajęcia indywidualne, podczas których nauczyciel będzie do wyłącznej dyspozycji ucznia.

Wakacje – dobry czas na naukę

Dobrym czasem na naukę języka obcego są wakacje. Zwłaszcza uczniowie i studenci powinni korzystać z tej możliwości, bo jest to czas, kiedy nie mają na głowie zbyt dużo obowiązków. W luźnej, bezstresowej atmosferze, jaka panuje zwykle na letnich kursach, nauka szybciej wchodzi do głowy. W wakacje można zdecydować się zarówno na kurs grupowy, jak i angielski indywidualnie – we Wrocławiu mamy do wyboru każdą z tych możliwości. Wakacje zawsze są za krótkie, dlatego jeżeli chcemy się jak najwięcej nauczyć, to warto zapisać się na intensywny kurs i chodzić na zajęcia językowe co najmniej dwa razy w tygodniu. W wakacje naukę mogą podjąć także osoby pracujące i seniorzy, bo latem, kiedy dni są dłuższe chętniej wychodzimy z domu i jesteśmy lepiej zmotywowani. Decydując się na kurs języka angielskiego, znajdźmy taki, na którym nauka odbywa się w małych grupach, bo wówczas jest ona skuteczniejsza.