Warszawa – półkolonie

Ferie zimowe oraz letnie, które organizuje Sztukarnia są przeznaczone dla dzieci od 1 do 6 klasy podstawówki, czyli w wieku od 7 do 13 lat. Zajęcia są bardzo zróżnicowane. Podczas letnich wakacji odbywają się nie tylko w budynku przy ulicy Wiktorskiej 30/32, ale również na świeżym powietrzu. Dzieci są dzielone na grupy zaraz po zakończeniu zapisów. Opiekunowie tworzą turnusy pod względem wieku dzieci, tak aby, jak najlepiej mogły się one zintegrować z rówieśnikami. Półkolonie rejestrowane są w Kuratorium Oświaty. Jest możliwość zorganizowania półkolonii dla grupy dzieci pracowników klientów instytucjonalnych. Zainteresowane firmy są proszone o kontakt na polkolonie@sztukarnia.pl. Półkolonie artystyczne to świetna okazja, aby maluchy bliżej poznały się ze sztuką. Podczas warsztatów będą mogły od zera nauczyć się czegoś o danej gałęzi sztuki, ale także pogłębić swoją wiedzę i zdolności. Będą mieć bowiem do czynienia z kilkoma spośród tych dziedzin sztuki: malarstwo, rzeźba, szycie, architektura, rysunek, fotografia, pisanie kreatywne, ceramika, ilustracja, komiks.

Półkolonie artystyczne

Artysta to nie tylko człowiek, którego życiowym zajęciem jest tworzenie niesamowitych dzieł. Sztuka pozwala na wyrażanie siebie, co czasem może wydawać się niemożliwe za pomocą słów. Twoje dziecko może nauczyć się pracy projektowej: samodzielnego stawiania sobie celów i wyzwań, planowania swojej pracy oraz rozwiązywania problemów. Sztuka to praca twórcza zarówno nad jakimś utworem, jak i osobowością jego autora. Może to w dziecku zwiększać poczucie własnej wartości, wrażliwości i empatii, a także uczyć go zdrowej samokrytyki i szacunku do innych. Opiekunowie i opiekunki to niezwykle kompetentne osoby po studiach pedagogicznych, posiadające wykształcenie animatorskie lub artystyczne. Możesz mieć pewność, że dobrze zaopiekują się twoim dzieckiem podczas jego wypoczynku. Na co dzień prowadzą zajęcia dla przedszkoli, szkół, organizują wyjazdy oraz zajęcia z okazji konkretnych świąt, takich jak Dzień Matki lub Dziecka.