Wpływ aktywności na prawidłowy rozwój dziecka

Aktywny styl życia ma korzystny wpływ na każdego bez względu na płeć i wiek. Jest zalecany wszystkim w formie odpowiedniej dla jego sytuacji zdrowotnej. Ważnej jest, aby dzieci od najmłodszych lat nauczyli się tego, iż przejawy aktywności fizycznej mają istotny wpływ na ich prawidłowy rozwój.

Dzisiaj niekiedy trzeba dzieci zachęcać do przejawów aktywności. Ważna tu rola rodzica, który zaproponuje dziecku taką formę spędzania wolnego czasu, aby nie ograniczało się to tylko do siedzenia w domu. Konkurencją aktywności an świeżym powietrzu jest komputer, tablet, telefon. Aby nie uczynić z dzieci leniwców zalegających przed monitorem, należy pokazać im jakie są alternatywy. Można zapisać swojego potomka na zajęcia sportowe w szkole lub poza nią. Treningi sportowe kształtują ciało i ducha. Uczą dyscypliny i kształtują zdrową rywalizację. Ponadto uczą współpracy a nie każdy potrafi działać w zespole. Dobrym pomysłem jest wspólna aktywność rodziców z dziećmi. Mogą to być rodzinne spacery, wyprawy rowerowe lub wypady na basen. Jak do czegoś chcemy nasze dziecko przekonać, bądźmy w tym wiarygodni. Wyganiając dziecko na podwórko siedząc od kilku godzin w fotelu, tracimy tą wiarygodność. Aktywny styl życia pozwala na utrzymanie dobrej kondycji, modelowanie sylwetki oraz usprawnienie swojego umysłu. Korzyść dla organizmu jest więc kompleksowa. Nauka zdrowego stylu życia od najmłodszych lat staje się pozytywnym nawykiem. Do tego jeszcze świadoma dieta i zapewniamy sobie właściwy rozwój.