Wyższa Szkoła Bankowa – w skrócie

Wyższa Szkoła Bankowa to największa grupa niepublicznych uczelni wyższych na terenie Polski założona w Poznaniu. 

Składa się z trzech wydziałów: 

  • Wydział Finansów i Bankowości w Poznaniu
  • Wydział Zamiejscowy w Chorzowie
  • Wydział Ekonomiczny w Szczecinie

Uczelnia kształci studentów na kierunkach zarówno ekonomicznych, jak i pedagogicznych i humanistycznych. Zajmuje czołowe miejsca w rankingach niepublicznych uczelni wyższych.

Wyższa Szkoła Bankowa oferuje wiele rozmaitych kierunków studiów, które odpowiadają współczesnym trendom raz wymaganiom, jakie stawia rynek pracy. Biznesowy charakter kształcenia pozwala studentom dowiedzieć się jakie kwalifikacje należy nabywać, by stać się istotną częścią rynku pracy. Oferta uczelni dostosowana jest do wymagań i potrzeb, jakie aktualnie płyną z rynku pracy. Zajęcia na WSB prowadzone są w formie, które nakłaniają do dyskusji, wymiany myśli i takiej, która uczy myślenia strategicznego. Prócz ciekawej formy kształcenia uczelnia kładzie również nacisk na to, by studenci mieli styczność z przedstawicielami ze świata biznesu i innymi osobami wpływający na poznanie danej dziedziny bezpośrednio.

Studia podyplomowe – WSB Poznań

Studia podyplomowe dają możliwość pogłębienia zdobytych już umiejętności w danej branży bądź mogą prowadzić do całkowitej zmiany profesji niż ta, którą się aktualnie zajmujemy. Aby kandydować na studia podyplomowe, należy mieć już ukończone studia licencjacie, inżynierskie bądź magisterskie. Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu wychodzi naprzeciw wymaganiom nawet najbardziej wybrednych studentów. Pozwala ona doskonale łączyć życie zawodowe ze studiami oraz umożliwiają korzystanie z innowacyjnych możliwości kontaktu z uczelnią i dostępu do zajęć i materiałów z nimi związanych. Extranet to platforma, do której każdy student ma dostęp 24 godziny na dobę i załatwi i znajdzie tam wszystkie najważniejsze sprawy organizacyjne związane z uczelnią. Dodatkowo platforma Moodle służy do przechowywania materiałów, dzięki którym każdy przygotuje się do zajęć. Niektórzy wykładowcy przeprowadzają tam częściowo składowe zaliczeń danego przedmiotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *