Zalety specjalistycznych kabin WC do przedszkoli

Nauka korzystania z sedesu to jedno z największych wyzwań, przed którymi stają zarówno rodzice, jak i przedszkolni wychowawcy. Przejście z nocnika na muszlę klozetową bardzo często jest tu dodatkowo utrudnione przez sam fakt, że toalety powstają przeważnie z myślą o starszych dzieciach oraz osobach dorosłych. Z tego też powodu, warto pomyśleć nad zakupem specjalistycznej kabiny WC do przedszkola, dzięki której maluchy, uczęszczające do naszej placówki, łatwiej przyswoją sobie podstawy higieny osobistej. Oto, dlaczego takie rozwiązania są tak opłacalne.

 

Kabina, zaprojektowana z myślą o najmłodszych

 

Systemowa kabina to znakomite rozwiązanie, dzięki któremu dziecko bez nerwów nauczy się korzystania z toalety. Największym jej atutem są tu przede wszystkim starannie odmierzone wymiary, pozwalające najmłodszym użytkownikom samodzielne dosięgnięcie klamki. Nie musimy przy tym martwić się jakimikolwiek wypadkami – kabiny WC do przedszkoli zostały bowiem wyposażone w zabezpieczone zawiasy oraz charakterystyczne, zaokrąglone narożniki. Istotnym elementem kabin tego typu są także obustronne blokady, dzięki którym dziecko może samodzielnie zapewnić sobie prywatność, zaś w przypadku ewentualnego zatrzaśnięcia, drzwi mogą zostać otwarte także i z zewnątrz. Cechą szczególną kabin do przedszkoli jest również ogólna odporność na działanie czynników szkodliwych, sprzyjających chociażby rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów wewnątrz toalety.

 

Przyjazna nauka

 

Dzieci, jak wszyscy zapewne doskonale wiemy, nie przepadają za sterylną estetyką. Nie bez powodu więc pomieszczenia, takie jak gabinety lekarskie, zachęcają najmłodszych do wejścia do środka poprzez kolorową estetykę. Nie inaczej jest w przypadku kabin WC do przedszkoli. Modele, oferowane przez renomowanych producentów, zostały przyozdobione przyjazną szatą graficzną, dzięki której maluch nie przestraszy się toalety. Pamiętajmy również o pozostałych elementach wyposażenia, takich jak umywalki czy też brodziki z prysznicami. Uznani producenci, jak chociażby polska firma HPL SYSTEM, oferują nam szeroki wybór tego typu produktów, zapewniając tym samym placówce należyte warunki do prawidłowej nauki podstawowych reguł higieny osobistej.