Zdobądź praktyczne umiejętności językowe

Nie wystarczy być specjalistą jedynie w teorii – dopiero praktyka pokazuje, na jakim poziomie są nasze umiejętności. Dotyczy to wielu dziedzin życia, w tym znajomości języka obcego.

Pokonaj lęk przed mówieniem – zapisz się na konwersacje

Znajomość słówek i reguł gramatycznych to jeszcze za mało, by móc płynnie mówić. Posługiwać się językiem obcym w praktyczny sposób pomagają konwersacje. Ta metoda nauki przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które znają język na co najmniej średnio zaawansowanym poziomie. Szczególnie polecane są tym, którzy mają obawy przed mówieniem w języku, którego się uczą. Podczas konwersacji pod okiem nauczyciela nie tylko uczymy się mówić gramatycznie, ale też pracujemy nad poprawną wymową i akcentem. Angielskie konwersacje w Poznaniu odbywają się pod okiem profesjonalnych i doświadczonych lektorów, którzy służą pomocą i korygują błędy. Konwersacje w małych grupach, z osobami, które znają angielski na tym samym poziomie co my, to czysta przyjemność i najlepszy sposób na doskonalenie angielskiej wymowy.

Rozmawiaj bez stresu

Przed wyjazdem za granicę szczególnie warto podszkolić się w języku, którego się uczymy. Jeżeli jest to angielski, to konwersacje w Poznaniu będą najlepszym wyborem. Powodów, dla których warto się na nie wybrać jest wiele. Nawet jeżeli nie wybieramy się w podróż, to język angielski może okazać się nam przydatny podczas poszukiwania pracy czy przygotowań do matury lub innych ważnych egzaminów. Dzięki konwersacjom rozmowa po angielsku przestanie dla nas być sytuacją stresującą i trudnym wyzwaniem, a stanie się czystą przyjemnością. Rozmowa kwalifikacyjna zawsze jest wydarzeniem, które wyzwala w nas tremę, dlatego warto iść na nią przygotowanym, także pod względem językowym. Znajomość co najmniej jednego języka obcego jest wymagana na wielu stanowiskach i niemal w każdej branży. To, że warto uczyć się języka angielskiego nie podlega dyskusji, ale warto zastanowić się, jaką metodą i w której szkole, bo od tego zależy nasz sukces.

Kreatywnie i z pasją

W Poznaniu i w innych dużych miastach, działa wiele szkół językowych, ale warto dobrze przyjrzeć się ich ofercie, aby wybrać tę, która ma nam najwięcej do zaproponowania. Jeżeli interesują nas angielski konwersacje, Poznań jest miejscem, gdzie je bez trudu znajdziemy. Zdecydujmy się wziąć udział w takich zajęciach, które nie polegają na ciągłym korzystaniu z podręcznika, a są prowadzone kreatywnie, pomysłowo i z pasją. Z konwersacji powinni korzystać także uczniowie, którzy mają kontakt z językiem na co dzień – w dużych klasach trudno bowiem o to, by nauczyciel prowadził lekcje na zasadzie konwersacji. W szkole językowej zajęcia odbywają się w mniejszych grupach, a każdy z uczestników jest na podobnym poziomie. Konwersacje pomagają także w utrwaleniu nauczonego materiału – zarówno słówek, jak i gramatyki. Nawet najlepiej opanowana teoria nie na wiele nam się przyda, jeżeli jej nie przełożymy na praktykę. Konwersacje są jak podróże – kształcą, dają sposobność poznawania nowych ludzi i poszerzają nasze horyzonty.