Czym skorupka za młodu nasiąknie, czyli… angielski dla dzieci

Dzieci bardzo szybko chłoną to, co oferuje im ich otoczenie.

Dotyczy to zarówno codziennego zachowania, jak i innych aktywności. Dlatego też bardzo szybko przyswajają wszelkie nowinki oraz błyskawicznie uczą się nowych rzeczy. To samo dotyczy języków. Język angielski dla dzieci to zajęcia, na które rodzice często zapisują swoje pociechy. Poza tym, że takie lekcje znakomicie rozwijają intelektualnie najmłodszych, to, jak wiadomo, znajomość języka angielskiego jest umiejętnością bardzo cenioną, przydatną i niejednokrotnie wymaganą.

Nauka w formie zabawy

Zabawa jest czymś, co pochłania najmłodszych bez reszty i sprawia największą przyjemność. Dlatego zajęcia języka angielskiego dla dzieci często łączą ze sobą dwa elementy: naukę i zabawę. Daje to najlepsze efekty, gdyż dzieci nie odczuwają stresu podczas takich „lekcji”, zapamiętują słówka i całe konstrukcje gramatyczne bardzo naturalnie, a co najważniejsze… nie nudzą się. Taka forma aktywności po prostu kojarzy im się z czymś bardzo przyjemnym.

Zajęcia języka angielskiego dla dzieci przynoszą najlepsze efekty, gdy lektorzy są native speakerami, czyli osobami, dla których język angielski jest językiem rodzimym. Native speaker po prostu posługuje się, np. angielskim, od najmłodszych lat. Dzięki kontaktowi z takim lektorem dziecko od razu uczy się prawidłowej wymowy, akcentu oraz praktycznego i bardzo naturalnego używania słówek i zwrotów. Co daje jeszcze taka metoda? Po prostu osłuchanie się z językiem, a rozumienie ze słuchu to bardzo ważna umiejętność.

Nie tylko sam angielski

Coraz więcej kursów języka angielskiego dla dzieci łączy ze sobą naukę języka z poszerzaniem wiedzy dziecka. Najmłodsi podczas gier i zabaw edukacyjnych poznają terminy z wielu dziedzin, np. techniki, sztuki, matematyki, a nawet… inżynierii. Brzmi to dość poważnie, ale takie profesjonalne słownictwo nadal jest spontanicznie przekazywane podczas zabawy. Native speaker przeprowadza z dziećmi różne projekty, ciekawe eksperymenty i jednocześnie rozmawia z nimi. Taka metoda nauki niewątpliwie zaprocentuje w przyszłości, gdyż słownictwo z różnych dziedzin może się przydać podczas dalszej szkolnej edukacji.

Wsparcie metodyków

Na skuteczność nauczania dzieci języka angielskiego mają wpływ nie tylko lektorzy. Ważne jest też, aby kurs był dostosowany do wieku jego uczestników. Tym właśnie zajmują się metodycy, którzy przy opracowywaniu przebiegu procesu nauczania języka angielskiego dla dzieci biorą pod uwagę etapy ich rozwoju, naturalne predyspozycje i to, czym się interesują. Takie dopasowanie kursów do możliwości najmłodszych daje najlepsze efekty. http://www.littleamerica.eu/ najlepsza szkoła dla Twojego dziecka!