Dlaczego szkoły i uczelnie coraz częściej korzystają z programu Zoom?

Jeszcze kilka lat temu, pojęcie nauki zdalnej kojarzyło nam się głównie z zajęciami, prowadzonymi w szkołach na antypodach. Niestety, nagły wybuch pandemii sprawił, że większość europejskich szkół, w tym też polskich, musiało zmienić dotychczasowy model nauczania. I chociaż nasze życie zaczęło wracać do względnej normalności, koncepcja zajęć zdalnych pozostaje wciąż tematem aktualnym. Wielu uczniów ma bowiem problemy z dojazdem do szkoły, zaś postępujący kryzys energetyczny nie wyklucza możliwości zamknięcia placówek w zimowe dni. Z tego też powodu, nauczyciele i wykładowcy stawiają coraz częściej na licencję edukacyjną Zoom. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego takie rozwiązanie naprawdę się opłaca.

 

Dlaczego warto wykupić licencję edukacyjną?

 

Prawdą jest, że Zoom posiada wersję darmową, z której również możemy korzystać, chcąc przeprowadzić lekcje. Nie jest to jednak rozwiązanie komfortowe – czas pojedynczej konferencji wynosi tylko 40 minut, nie da się tu również utworzyć odrębnych grup dla uczniów i studentów. Wersja darmowa to także brak możliwości zapisywania przeprowadzonych zajęć tudzież wykładów w chmurze. W efekcie, osoby, które nie były w stanie pojawić się na konferencji, nie będą w stanie nadrobić ewentualnych zaległości samodzielnie. Licencja edukacyjna Zoom niweluje te problemy, pozwalając jednocześnie na raportowanie wszelkich zaburzeń połączenia. Co więcej, pomimo znacznie szerszego wachlarza dostępnych funkcji, płatna wersja Zoom w dalszym ciągu pozostaje równie prosta w obsłudze, co oprogramowanie darmowe.

 

Bezpiecznie i wygodnie

 

Ogromną zaletą licencji edukacyjnej Zoom jest wysoki poziom bezpieczeństwa. Nie musimy więc obawiać się, że zajęcia zostaną nagle przerwane wskutek złośliwych działań. Program ten umożliwia nam również skorzystanie z szeregu praktycznych funkcji, umożliwiających łatwiejsze przekazywanie wiedzy. Możemy bowiem udostępnić uczniom obraz z naszego ekranu, korzystać z wirtualnej tablicy, zintegrować Zoom z innymi komunikatorami, a nawet połączyć się z systemami LTI. Niewątpliwym atutem jest tu także kompatybilność programu z urządzeniami mobilnymi, co pozwala na udział w lekcjach nawet tym uczniom, którzy nie mają obecnie dostępu do komputera.