Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie szkolne NNW dla dziecka?

Dzieci to niezwykle ruchliwe istoty. Wystarczy moment nieuwagi, a już rodzice mogą odwiedzać swoje dziecko w szpitalu z powodu złamanej ręki. Wypadek może się zdarzyć zarówno w szkole, jak i na obozie szkolnym. Dlatego placówki szkolne oferują wykupienie ubezpieczenia NNW. Jak wybrać dobre ubezpieczenie szkolne?

Czym jest ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie NNW dla dziecka to klasyczny wariant polisy, chroniący przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Polisa uprawnia do otrzymania pomocy finansowej w przypadku uszczerbku na zdrowiu. Szczegóły takiej polisy są określone przez OWU każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Przykładem zabezpieczenia dla dziecka jest interrisk ubezpieczenie szkolne

Każdy wariant obejmuje szczególną tabelkę, która wskazuje na zakres pomocy finansowej w stosunku do procentowego uszczerbku na zdrowiu. Na podstawie tabelki towarzystwa określają odszkodowanie. Im poważniejszy uraz, tym rodzice mogą liczyć na większe wsparcie finansowe, pozwalające realizować proces leczenia. W razie stałego uszczerbku na zdrowiu rodzicom zostaje przekazana cała suma. 

Czym cechuje się dobre ubezpieczenie szkolne?

Ideą ubezpieczenia NNW jest odpowiednia ochrona zdrowia i życia. Dlatego dobra polisa (na przykład interrisk ubezpieczenie szkolne) powinno opierać na dużą sumę pieniędzy. Mowa tutaj o kwocie nie mniejszej niż 30 tysięcy złotych. Oprócz tego dobra polisa powinna cechować się szerokim zakresem różnych chorób. 

Polisa powinna być oczywiście terminowa. Najlepiej, aby ubezpieczenie obowiązywało cały rok, gdy dziecko chodzi do szkoły. Bardzo wielu rodziców kupuje dodatkowe ubezpieczenie np. interrisk ubezpieczenie szkolne, gdy dziecko wyjeżdża na obóz. Jak wiadomo, podczas wyjazdów terenowych awaryjne sytuacje lubią występować. Opiekun nie zawsze jest w stanie zareagować, gdy gromadka dzieci szaleje, czując wolność od rodziców. Zakup ubezpieczenia pozwoli w razie wypadku szybko rozpocząć proces leczenia, jeśli dojdzie do mniej lub bardziej poważnego urazu.