Pobieraj naukę na jednej z najlepszych uczelni w Polsce

Przed tobą jeden z najbardziej stresujących etapów życiu. Jesteś nastolatkiem, ale dorosłość zbliża się wielkimi krokami. Już za chwilę matura, a później wybór uczelni, która zagwarantuje ci przyswojenie niezbędnej wiedzy i merytoryczne przygotowanie do wymarzonego zawodu. Zdajesz sobie sprawę, z jakich przedmiotów jesteś dobry – w końcu świadczą o tym zdobywane przez ciebie oceny. Szukasz szkół wyższych umożliwiających studiowanie na kierunku odpowiadającemu twoim preferencjom.

Wśród wielu opcji z całą pewnością natrafisz na jedną z placówek zlokalizowanych w Lublinie. To kusząca perspektywa. Piękne miasto, przyjaźnie nastawieni ludzie i wykwalifikowani wykładowcy. Decydujesz się na Lubelszczyznę. Jednak zanim się tam przeprowadzisz, musisz znaleźć lokum, dlatego twoją uwagę pochłania temat, jakim są pokoje dla studentów – Lublin.

Na każdą kieszeń

Pierwsze, co przychodzi do głowy, to pytania do znajomych. Może twój najlepszy przyjaciel lub dobra koleżanka także obrali ten region w celu kontynuowania edukacji? Ostatecznie w kilka osób taniej jest wynajmować pokoje dla studentów. Lublin charakteryzuje się doskonałym zapleczem budowlanym, wręcz stworzonym do przyjmowania kilkudziesięciu tysięcy uczniów każdego roku. Gdy okazuje się, że kumpel czy przyjaciółka również wiążą swoją przyszłość ze stolicą województwa lubelskiego, jest wam łatwiej znaleźć coś, co będzie wszystkim odpowiadać.

Co natomiast w kwestii miesięcznych cen za pokoje dla studentów? Lublin cechuje się stosunkowo niskimi stawkami za najem w odniesieniu do innych polskich metropolii. Bez porównania droższy jest Kraków, nie wspominając o Gdańsku czy Warszawie. Z ekonomicznego punktu widzenia nauka właśnie tam to przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Wysoki poziom nauczania

Każda z uczelni zlokalizowana w największym mieście Lubelszczyzny szczyci się długoletnią tradycją i wysokim poziomem nauczania. Dla przykładu Katolicki Uniwersytet Lubelski rokrocznie kształci znakomitych teologów, prawników, dziennikarzy czy historyków, podobnie zresztą jak Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Z kolei Politechnika Lubelska dyplomuje wykwalifikowanych inżynierów, którzy później walnie przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Jeżeli jesteś humanistą czy umysłem ścisłym, na pewno znajdziesz pożądany dla siebie kierunek na jednej z tamtejszych szkół wyższych.