Jak najlepiej połączyć naukę z zabawą?

Jeśli Ty, podobnie, jak i my jesteś zwolennikiem nauki przez zabawę, doskonale. Mamy dla Ciebie kilka pomysłów na to, w jaki sposób trwogę Twojego dziecka o nieprzerwanej nauce i pracach domowych, odrobinę zatuszować. Większość z przedstawionych poniżej gier z pewnością znasz już doskonale, możliwe tylko, że nie pomyślałeś jeszcze po prostu o ich wtórnym zastosowaniu. Jeśli natomiast w edukacji swojego dziecka jasno stawiasz na naukę teorii oraz rzetelne ćwiczenia, zachęcamy do skorzystania z kilku naszych propozycji. Może nakłonimy Cię do zmiany?

Ćwiczycie ortografię? Zagraj w „Scrabble”

Scrabble jest planszówką, w której gra się na punkty i chociaż nie chcemy, żeby nasza córka lub syn szybko się zniechęcali w przypadku przegranej, podczas popołudniowych rozgrywek nie dawaj swojemu dziecku zbyt dużej ulgi. W momencie, kiedy poczuje, że może z Tobą rywalizować na jasno określonych zasadach, z pewnością będzie się o wiele bardziej starał. Nieco starszym dzieciom rekomendujemy oryginalną i podstawową wersję gry. Nieco młodsi z pewnością zadowolą się: „Scrubble Junior”.

Ekonomia i „Monopoly”

Wszyscy uwielbiają grę „Monopoly”. Często długie, kilkugodzinne rozgrywki to doskonała zabawę zarówno dla starszych, jak i nieco młodszych graczy. Wchodząc w świat zarysowany w tej emocjonującej grze planszowej, możesz na namacalnym przykładzie bardzo szybko i skutecznie nauczyć swoje dziecko, w jaki sposób najlepiej i najefektywniej zarządzać swoim majątkiem oraz co zrobić, żeby zaoszczędzić.

Nauka gramatyki tylko z grą: „Układanie zdań”

To być może najmniej znana gra planszowa, ale równie doskonała do zabawy dla całej rodziny. Jej zasady są banalnie proste. Wystarczy tylko spróbować ułożyć logiczne i poprawnie gramatycznie zdanie, mając do dyspozycji zamieszczone w pudełku kartoniki z obrazkami i napisami.

Nie pozwól swojemu dziecku na nudę po szkole i zaangażuj się w zabawę zróżnicowane gry planszowe. Dzięki Twojemu zainteresowaniu i pomocy, Twoja córka lub syn z pewnością utrwalą sobie zdobytą w szkole wiedzę i umiejętności.

Powodzenia!